środa, 4 czerwca 2014

Storczyk tutaj sterczy z ziemi... (Orchid in the ground)

"...a ziemia ma wiele kamieni...". A tak przynajmniej było w piosence wykonywanej przez Stare Dobre Małżeństwo. Z mojej ulubionej ich płyty, "Bieszczadzkie Anioły". W tym w roli kamieni rzucających mi się pod nogi wystąpił brak czasu, ostatnie szwy w storczykowym naszyjniku to istny wyścig z czasem, czy zdołam ukończyć i sfotografować pracę na balkonie jeszcze przy świetle dziennym (dochodziła 20:00!), w ostatnim dniu zgłoszeń do konkursu Bead Beauty. Jak widać na załączonym obrazku, zdążyłam. :)

ENG: Real last-minute work, I was in great hurry to finish sewing and take photos at the daylight, the last day of the Bead Beauty contest application.Kwiat został wyhaftowany na Super Suede, przy użyciu koralików TOHO, Preciosa Rocailles i Fire Polish. Udało mi się wykombinować dobry sposób na osadzenie rivoli w materiale, żeby nie wystawało ani nie deformowało podkładu. Sznur wykonałam według swojego widzimisię, jest prosty, praktyczny i podoba mi się z wyglądu. Nie mam pojęcia, czy to się jakoś nazywa, robiłam z głowy, na pewno jeszcze do niego wrócę, bo podoba mi się bardziej od herringbone, a jest przyjemniejszy w wykonaniu. Zauważyłam, że po dłuższym noszeniu zaczyna skręcać się w elegancką spiralkę, nie było to pierwotnym zamierzeniem, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Człowiek całe życie się uczy.

The orchid flower was embroidered on Super Suede, using TOHO beads, Preciosa Rocailles beads and Fire Polish Beads. I have invented a good way to settle the rivoli on the material. The bead rope is of my own idea, simple, practical, and I like it. I have no idea whether it has any official name. I like it more than herringbone rope. After wearing it, I noticed that the rope twists into an elegant spiral, it wasn't my original idea, but I like it.
Zapięcie jest w całości koralikowe, kolejna nowość u mnie. Jako guzik posłużył koralik Fire Polish, otoczony Magatamami. Drugi dzień noszenia i nic nie odpada. Czyli jest dobrze. Moja biżuteria musi być "głupotoodporna".

The clasp is whole made of beads. As a button, I used the Fire Polish bead. Two days of wearing and it works. So it's good. My jewellery has to be stupidity-resistant.


 

Storczykowy naszyjnik prezentuje się na widok publiczny w galerii facebookowej sklepu Bead Beauty.

The orchid necklace is presented in Bead Beauty facebook gallery.

Pracę tę dedykuję wszystkim Storczykarzom. :)

I dedicate this work to Storczykarze (Orchid Fans). :)


3 komentarze:

  1. Mam w domu białe storczyki, ale chyba dokupię jakieś kolorowe, bo Twój storczyk prezentuje się niesamowicie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kupuj, kupuj, storczyki to fascynujące rośliny, tylko uważaj, bo z kilku szybko robi się kilkadziesiąt. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. zakochałam się w pracy z banera i znalazłam ją wreszcie - wisior jest przecudny! pięknie by się prezentował na jasnym sznurze ;)

    OdpowiedzUsuń

Moje serce ucieszy się każdym dobrym słowem. :)

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...