sobota, 20 września 2014

Największy sukces Aladyna (Aladin's greatest success)

To była jazda bez trzymanki, wyścig z czasem i wielkie wyzwanie techniczne zarazem - udało mi się skończyć wisior i zrobić zdjęcia w ostatnich chwilach dobrego światła dziennego, ostatniego dnia trwania wyzwania. Ostatni raz podobny wyścig z czasem uskuteczniałam w czerwcu, przygotowując storczyka, który sterczy z ziemi.

It was a race against time. I finished the pendant and took pictures in the last moments of suitable daylight.

Moim napędem była przede wszystkim fascynacja historią o prostym chłopaku, który zdobywa swoją nagrodę życia. I wcale nie mam na myśli bogactwa i splendoru. Aladyn dzięki swoim zwariowanym przygodom zdobył miłość Księżniczki, kobiety swego życia. I mam nadzieję, że ich miłość przetrwała. ;)

my motivation was the fascinating story about a simple boy, which wins the prize of his life. And I don't mean the wealth and splendour. He won the love of the Princess, a woman of his life. And I hope their love standed the test of time. :)

Badrulbudura pokochała bardzo Aladyna, a właściwie księcia Aladyna, gdyż Aladyn stał się teraz księciem, a Maruda — księżną Marudą.(...)

Piękna Badrulbudura stała w oknie pałacu i smutnie patrzyła na Afrykę, której nie znała. Nagle krzyknęła z radości, ujrzawszy Aladyna. Kazała swym sługom otworzyć bramę pałacową. Aladyn wszedł, rzucił się na szyję swej żonie, i oboje płacząc opowiadali sobie przez łzy o tym, co się każdemu przytrafiło.(...)

Badrulbudura rzuciła się na szyję sułtanowi i rzekła:  - Ojcze! Jak mogłeś wtrącać do więzienia i skazywać na śmierć Aladyna, którego kocham nad życie, a który jest niewinny!(...) 

A oto i Księżniczka Badrulbudura, taka, jaką ją sobie wyobrażam. Jak to księżniczki mają w zwyczaju, strojna w piękne materie i kosztowności. Mniemam, że choć trochę udało mi się odwzorować jej piękno.

Here is the Princess Badrulbudura, as I imagine her. Jako kolczyk Księżniczka nosi prawdziwy klejnot, żeby nie było, że same kolorowe szkiełka. Aladyn by się nie poznał, ale Wy już zauważycie. Usiłowałam uchwycić piękny ogień maleńkiego labradorytu.

The Princess is wearing a small labradorite in her ear - I tried to show its pretty shine.


 Kilka ujęć Księżniczki - wygląda, jakby spała, nieprawdaż? :)

Some shots of the Princess - she looks like sleeping, isn't she? :)

 

Tył wisiora podszyłam fioletową alcantarą, tą samą, na której wyszywałam.

Back side of the pendant is covered with violet alcantara, the same I have embroidered on.
 

Rzut oka na leniwą spiralę, mającą wizualizować bogate klejnoty, jakie stały się własnością szczęściarza Aladyna.

Here you can take oa glimpse of lazy spiral, repesenting jewels, which became the property of lucky Aladin.


I moje ulubione zapięcie makówkowe.

And the poppy head clasp, my favourite one.Jak widać, praca jest miksem różnych technik. Mamy tu przede wszystkim twarz wykonaną z modeliny FIMO Puppen - moja nowa miłość, nie sądziłam, że jest aż taka fajna w pracy, mogłam wcześniej dobrać się do tej półkilowej paczki, przywiezionej z wiosennej wycieczki. Mam zamiar niebawem przedstawić kulisy powstawania modelinowego kaboszonu, gdyż było to dość ciekawe doświadczenie i mam dobrą dokumentację fotograficzną poszczególnych etapów.

Dalej - haft koralikowy, z elementami wyplatania, zapożyczyłam sobie też trochę inspiracji z prac haftowanych na shibori, ale użyłam do tego fantastycznej, fioletowej lamy. Jest też sutasz - nabyłam ostatnio świetne sznurki i nie omieszkałam ich użyć.

My work is a mix of different techniques - face is made of FIMO Puppen polymer clay, then we have beading  and beading embroidery mixed with shibori technique experiments on lamé fabric. And soutache embroidery.

Zgłaszam moją Księżniczkę do wyzwania Kreatywnego Kufra "Cudowna lampa Aladyna":

I put the Princess as a candidate to the Kufer challenge "Cudowna lampa Aladyna (Aladin's wonderful lamp)":18 komentarzy:

 1. Przyznam szczerze jak na księżniczkę przystało błyszczy oj błyszczy ta Twoja księżnkiczka najbardziej podoba mi się użycie materiału ozdobionego kamyczkami :)
  Wisior piękny życzę powodzenia myślę że wygrasz w ostatniej chwili ;)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Materiał był dobrym wybiegiem, żeby nie robić jej pełnej fryzury. ;) Dziękuję za mile słowa. :)

   Usuń
 2. Piękna księżniczka, taka na bogato. Powodzenia w wyzwaniu :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiała być na bogato, cała bajka ocieka złotem i drogimi kamieniami. :)

   Usuń
 3. Cudowne, zniewalające, magiczne. Trzymam kciuki za wygraną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu baśń magiczna, to i Księżniczka musiała roztaczać swój nieodparty urok. ;)

   Usuń
 4. Istne szaleństwo, bogato, różnorodnie i zaskakująco, Twoje pomysły zawsze mnie zaskakują! Trzymam kciuki za księżniczkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim życiowym powołaniem jest zaskakiwać. :) Zaskoczenie Ciebie to duży sukces, cieszę się. :)

   Usuń
 5. piękna praca, doskonale przemyślana (choć może to było doskonałe pójście na żywioł? ;) ), doskonale wykonana i wspaniale różnorodna. moja faworytka w tym wyzwaniu (mam nadzieję, że jurorki podzielą moje zdanie :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Plan był ogólny, żebym wiedziała, co mniej więcej robić, najwięcej uwagi poświęciłam wykonaniu głowy, żeby odpowiadała moim wyobrażeniom. Zawsze zostawiam sobie trochę miejsca na spontaniczność - takim elementem nieplanowanym była wstawka sutaszowa. :) Też mam nadzieję, że Księżniczka przypadnie jury do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie jest fantastyczna! Bardzo podoba mi się profil Księżniczki :) Nie wiem dlaczego, ale i te kolory pasują mi do baśni o Alladynie.. Mam nadzieję, że praca zostanie wyróżniona!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, profil był owocem ciężkiej pracy - chyba to jeszcze kiedyś powtórzę. ;)

   Usuń
 8. Boszz, jakie to piękne. Cudne wykonanie, cudne kolory. I to wszystko tak ze sobą cudownie współgra... Coś pięknego. Gratuluję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, mam zamiar dorobić Księżniczce jakieś towarzystwo do kompletu. :)

   Usuń
 9. Wow, przepiękna jest! Pomysł i wykonanie wspaniałe :)
  Wygraną masz jak w banku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie siedzę jak na szpilkach i czekam na ten bank. ;)

   Usuń
 10. Niesamowity! Bardzo oryginalny i świetnie wykonany!
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

Moje serce ucieszy się każdym dobrym słowem. :)

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...