niedziela, 14 września 2014

Leniwa spirala w służbie turkusu (Lazy spiral in the turquoise's service)

Kamień turkusem nie jest i to przyjęłam za pewnik, jedyne, co ma z turkusem wspólnego, to kolorystyka. Natomiast jego uroda jest bezdyskusyjna i ujęła mnie za serce. Nie chciałam w wisiorze zbytniego kombinowania - to miało być coś prostego do noszenia bez wielkiej okazji.

The stone ain't turquoise and this is the only sure thing about it. But it's beauty touches my heart. I wanted somthing simple to wear every day.

Kolory mają w oglądającym wywoływać miłe skojarzenia z pięknymi lagunami na ciepłych morzach. Tam właśnie występują tak piękne kolory.

The colours are inspired by beautiful lagoons on the suothern seas.Do wisiora wyplotłam sznur zwany przeze mnie roboczo leniwą spiralą, bo człowiek się nie narobi, wygląda to fajnie, a w trakcie noszenia niezobowiązująco skręca się w lekką spiralkę. Nie przypisuję sobie praw autorskich, bo takie coś każdy mógłby wymyślić i już chyba nawet gdzieś to widziałam. 

I have made a bead rope called b me "lazy spiral", because it is simple and good looking, and it twists slightly while wearing. I owe no copyright, everyone could invent such rope and I rememer I had seen something like that.
Wisior jest dwustronny, poniżej strona zwana zadnią, rzadziej prezentowana światu.

The pendant is double-sised. This is the rear side,Po raz drugi wykonałam zapięcie makówkowe, z koralika Fire Polish i Magatam.

I have made the poppy head clasp, using the Fire Polish and Magatama beads.

Sznur jest wypleciony z koralików Preciosa Rocailles. Kamień oplotłam koralikami TOHO Round, u dołu dodałam Daggery w stosownych kolorach. Udało mi się powstrzymać od nadmiaru ozdobników i jestem z siebie bardzo dumna.

The rope is made of Preciosa Rocailles beads. The stone is bezeled in TOHO Round bead, I added some Daggers in suitable colours. I am proud not to add too much ornaments to it.

Zgłaszam wisior na wyzwanie Szuflady "Morska przygoda":

I put my work as a candidate to Szuflada challenge "Morska przygoda (Sea adventure)":
1 komentarz:

Moje serce ucieszy się każdym dobrym słowem. :)

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...