piątek, 27 lutego 2015

Soczyście! (Juicy!)

Przebrzmiały już echa roztańczonego karnawału, ale pozostały wspomnienia po nim. Po olśniewającej feerii barw, wirującej w balowym tańcu. Element wirowania starałam się podkreślić ilością okrągłych elementów, otaczanych koncentrycznymi liniami, wyhaftowanymi koralikami. Kolor, blask i wirowanie, oto, co chciałam uchwycić, by utrwalić wspomnienie roztańczonego, balowego korowodu. Wisior ma nieregularny kształt - bo któż mógłby uchwycić w sztywne ramy to, co się im wymyka?

ENG: All echoes of carnival are fading, but we have memories of it. Of dazzling colours, swirling in ball dance. The elements of twisting and swirling are expressed in all round elements, surrounded with concentric lines, embroidreded with beads. Colours, shine and swirl - that is hat I wanted to catch, to immortalize the memory of dancing, ball parade. The pendant is irregular - who could put into the frames something so elusive?

Do jego wykonania wykorzystałam koraliki Preciosa Rocailles w soczystych, wibrujących barwach. Centralnym elementem wisiora jest szklany, czeski guzik z ważką. Dookoła naszyłam szlifowane w kulki i barwione muszle, znalazł się tam także niebieski, pasiasty agat i bladozielony jadeit oraz małe, naklejane kryształki. W zapięciu i dyndadle wykorzystałam koraliki Fire Polish. Całość haftowana na włókninie powlekanej filcem, przy użyciu nici Ariadna Tytan.

To create it I used the Peciosa Rocailles beads in juicy, vibrant colours. Central element of the necklace is glass, czech button with the dragonfly. Around it I stitched roud, coloured shells, blue striped agate, light green jade and some crystals. Beaded ring ath the bottom has also Fire Polish beads inside. I embroidered on non-woven fabric covered with yellow felt, using Ariadna Tytan thread.
Zbliżenie na ozdobne dyndadło u dołu.

A close-up to the decorative "thing" hanging at the bottom of the necklace.
 

Trochę zbliżeń... przy tych kolorach  poszalałam sobie z aparatem, mniam!

Some close-ups... with these colours I had lots of fun when taking pictures.

 
Rzut oka na zapięcie, wykonane ściegiem peyote. Kółeczko dostało na krawędzi spiczastości i wygląda nieco jak gwiazdka.

I cerated the clasp using the peyote stitch. I added some beads to the edge of the ring, making it look a little like a star.

Tył podszyłam błękitną alcantarą.

I covered the back of the necklace with blue alcantara.Wisior trzyma się na leniwej spirali.

The necklace hangs on a "lazy spiral".


I rzut oka na materiały, z których ochoczo korzystałam:

And a glimpse of material, which I have used:Ozdobny, balowy i karnawałowy wisior zgłaszam do konkursu producenta koralików Preciosa-Ornela.

My full of swirling colours ball necklace  takes part in Preciosa-Ornela contest.

www.preciosa-ornela.com
www.facebook.com/PreciosaOrnela


13 komentarzy:

 1. Zdecydowanie wrzące kolory :-)energia aż kipi z tego naszyjnika :-) super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję. :) Dobrze mi się robiło tę pstrokaciznę. ;) usunęłam zdublowany komentarz, żeby nie było bałaganu.

   Usuń
 2. Ależ kolorowe szaleństwo! :) Jest moc, podoba mi się ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się podoba, że widzisz tam moc. :)

   Usuń
 3. No nie da ukryć, że kolory wrzą jak szalone! Świetny wysoce energetyczny naszyjnik. Dobrze, że zdecydowałaś się w końcu zgłosić do konkursu Preciosy - coś czuję, że ten kilogram koralików już jest Twój! Ale na wszelki wypadek życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano zgłosiłam się, ale skóry na niedźwiedziu jeszcze nie dzielę... ;)

   Usuń
 4. Baaaaaardzo kolorowo! Świetna forma i eksplozja barw :) Powodzenia w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale kolorowo! I faktycznie soczyście, aż mam wrażenie, że to jakieś owocowe szaleństwo, mniam :) I Twój nick pasuje, bo kolory aż wrzą. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, wyniki już są i nie udało się wygrać, ale laury zdobyły zacne prace, więc trochę mniej boli. ;)

   Usuń
 6. O wow ! Jakby ktoś cukiereczki rozsypał :) Aż w oczach migoczą. Wygląda niesamowicie i ta ważka w środku. Sam ten naszyjnik starczy za całą ozdobę :)

  OdpowiedzUsuń

Moje serce ucieszy się każdym dobrym słowem. :)

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...