niedziela, 22 lutego 2015

Nad stawem (At the pond)

Pewnego razu pewien Mąż dał swojej Żonie piękny kamień. Oprawa była skromna, prosta krawatka i rzemień. Kamień sam w sobie miał tyle uroku, że Żona nosiła go z upodobaniem. Niestety, jak to czasem bywa, skromna oprawa zużyła się i nie przynosiła już chluby kamieniowi. Zostałam więc poproszona o nadanie mu nowej formy. Podjęłam się z ochotą i... zabrakło mi pomysłu. Kamień leżał w pudełku z innymi kamieniami i gdy je otwierałam, spoglądał na mnie z wyrzutem. Natchnienie jednak przyszło z mocą i zaowocowało tym co poniżej zaprezentowane.

Zapraszam nad staw z niezapominajkami!
Tu dobrze widać, jak skonstruowany jest boczek. Pojedyncze pasmo wykonane RAW, przechodzące w peyote. Polubiłam te kombinację. A tak wisior prezentuje się od tylnej strony. Szkoda była zakrywać kamień, który zasadniczo z obu stron prezentował się przyjemnie. Nieco technikaliów. O sposobie wyplatania już wspomniałam, wspomnę też, że użyłam koralików TOHO, a krawatka wypleciona jest z NihBeads. Do tego szklane kwiatuszki i listki. Plecione na nici S-lon, całość wisi na sznurku, który znalazł się moim posiadaniu dzięki nabyciu craftbaga z korallo. ;)

I formalności, oczywiście. :) Zgłaszam wisior do dwóch wyzwań. Uzasadnienia poniżej.

Wyzwanie Nr 2 " Dla Niej, dla Niego"
W pracy dominuje kolor Classic Blue z towarzystwem jasnoniebieskiego Scuba Blue. Tło jest bardzo romantyczne, o czym wspomniałam na początku, bo kamień był prezentem dla ukochanej. :)Wyzwanie Lutowej Gościnnej Projektantki 
 Bo chce mi się wiosny i niezapominajek, jak nad tym stawem!

 11 komentarzy:

 1. Śliczna i romantyczna oprawa dla cudownego kamienia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ten kamień mnie onieśmielał nieco. ;)

   Usuń
 2. Zawsze zachwycam się plastrami agatów, są magiczne, a Ty wyczarowałaś ze swojego bardzo baśniowy widoczek! Piękny wisior!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam trochę agatowych plastrów na stanie i chyba zacznę je przetwarzać, skoro z tym dobrze poszło. :) Dziękuję. :)

   Usuń
 3. Agaty są bardzo wdzięczne do oprawiania, ten bardziej mi się kojarzy z burzowymi chmurami, ale staw też może być ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O burzowych chmurach nie myślałam, ale też ładne skojarzenie. :)

   Usuń
 4. Kojarzy mi się z bardzo wczesną wiosną, kwiatki zakwitły, ale zwarzył je mróz, a na tafli jeziora pojawiły się delikatne kryształki lodu... Piękny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz takie ładne porównania, lubię je czytać. :) Dziękuję!

   Usuń
 5. Jak pięknie. Kamień jest piękny, ale tchnęłaś w niego życie, nadałaś mu oprawę nie tylko koralikami, ale i opisem. Przecudnie teraz wygląda .

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie to jak laguna bardziej, nie staw! Te kolory wewnątrz! No i sprytne rączki te kuleczki tak poskręcały wokół niego... Tak eligancko nawet! Prosty i szlachetny się zdaje teraz... Cieszę się, że cię doceniono! Gratki! :-)

  OdpowiedzUsuń

Moje serce ucieszy się każdym dobrym słowem. :)

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...